Pisarze

Forum dla Pisarzy

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-01-02 12:30:41

YoungWriter

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 116
Punktów :   

Forma

Pamiętacie może opowiadanie pt. Martwy świat, z poprzedniego forum jeszcze?

Lux(jeśli się nie mylę) pomagał mi przy broniach, więc może chociaż on pamięta.

Więc napisałem dalej, już po tym fragmencie w Nigerii.
Zombie wydostają się na wolność i ruszają ulicami jakiegoś miasta w Ameryce(jak wirus tam się dostał nieważne).

Opisałem to z punktu widzenia czterech grup.
I. Snajperzy - siedzą w dwudziestkę na dachach budynków 800 metrów od blokady(o tym zaraz) i strzelają starając się spowolnić marsz trupów.
II. Główna grupa reagowania - Oni zakładają blokadę na ulicy, którą idą zombie. Wiedzeni głodem chcą dostać się do ewakuowanych wcześniej ludzi. Mają za zadanie ich powstrzymać, jednak jest ich mało.
III. Grupa wsparcia - kilka transporterów opancerzonych i ludzie pieszo. Mają dołączyć do głównej grupy reagowania jak najszybciej i pomóc w odparciu ataku wroga.
IV. Piloci - najpierw jeden Brytyjczyk z trzema Japończykami, czy Chińczykami, nie wyjaśniłem do końca + później dołączająca trójka Amerykanów z napalmem w ładowni, chcą spalić zombie.

Fragmenty tych czterech grup przeplatają się ze sobą, są dość krótkie(1/3 strony, co prawie całej), ale chciałem pokazać akcję z różnych punktów widzenia.

Jest to finalna scena, rozwiązanie akcji i koniec zombich.

Teraz pytania, jak nazwa działu:
1. Czy te fragmenty nie są za krótkie? Może wprowadzają tylko zamieszanie, może lepiej zrobić to w jednolitym tekście? Czy może przyspieszają akcję i wprowadzają dynamikę?
2. Czy pomysł z różnymi punktami widzenia jest dobry?
3. Czy ma ktoś pomysł na fragment fabuły stopniowego narastania w siłę plagi zombie?

Z góry dzięki i przepraszam za kłopot.
W razie czego mogę dać próbkę tekstu, ale nie na zawsze, bo mam ambicję wysłać to opowiadanie do Nowej Fantastyki.


Impares nascimur, pares morimur, Imperare sibi maximum est imperium & In libris libertas

Offline

 

#2 2010-01-02 12:58:10

 Lux

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 98
Punktów :   

Re: Forma

Ja mogę coś pomóc, ale to za jakiś czas. Może wieczorkiem siądę i pomyślę. Na razie jednak tylko jedno zastrzeżenie. Jeżeli w grupie obrońców są piloci ( pewnie z helikopterem, bo bombardowanie miasta z samolotów to kiepski pomysł ). Jeżeli mają taki ciężki sprzęt to i zombiaki musiałyby coś równoważnego mieć, albo coś. Chyba, że nadrobią przewagą liczebną.
Jak pisałem nad resztą zastanowię się wieczorem, bo teraz idę gości zabawiać ;D


,,Świetlistymi istotami jesteśmy. Nie tą surową materią."

Offline

 

#3 2010-01-02 14:13:56

YoungWriter

Administrator

Zarejestrowany: 2009-11-30
Posty: 116
Punktów :   

Re: Forma

Trzeba będzie zmienić samoloty na helikoptery z międzylądowaniem...
Poza tym tych zombiaków jest mnóstwo, więc równoważnie.
Z góry dzięki za pomoc, na razie poprawiam co już napisałem, ale wolałbym jak najszybciej skończyć i poprawić.

Dobra. Jak na razie wymyśliłem fragment pomiędzy, ale... krótki.
Chcę napisać na co najmniej 20 str. mam 16 i pomysłów na... najwyżej 2.

Dzięki, już wymyśliłem.
Chwilowa niedyspozycja już przeszła.


Impares nascimur, pares morimur, Imperare sibi maximum est imperium & In libris libertas

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plhttps://www.moment.pl www.zolw-stepowy.pl zaproszenia-na-zamowienie.eu