Pisarze

Forum dla Pisarzy

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-01-05 20:53:45

Kometa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-05
Posty: 4
Punktów :   

Gwiazda Żywiołów

Gdzieś daleko w wszechświecie latał ptak . Był on podobny do ziemskiego orła , ptak jaśniał światłem tak jasnym że trzeba by mieć zamknięte powieki by go ujrzeć.
Ptak latał w koło niebieskiej planety , aż usiadł na niej . Tym ptakiem była Orlica Gwiezdna.
Na najwyższej górze złożyła cztery jaja. Pierwsze jajo było niebieskie , jak ocean ,a na jego czubku widniał rysunek białego grzebienia fali.Drugie jajo było czerwone , tak bardzo że prawie promieniowało , a gdy tylko je poruszyć wydobywały się z niego płomienie. Trzecie jajko było zupełnie lustrzane , odbijało wszystko jak lustro. Czwarte było białe , pokryte wzorami w ciemno zielone paprocie.
Orlica odleciała , gdy tylko złożyła jajka.
Po czterystu latach wykluły się z jaj pisklaki .Jako pierwszy wykluł się pisklak z czerwonego jajka,drygi wykluł się z niebieskiego,póżniej z zielonego , a na końcu z lustrzanego.(wieku nie określało się od chwili wyklucia , lecz od chwili złożenia jajka. Pierwsze złożone to ogniste , potem jajko w paprocie , niebieskie i lustrzane,)
Pisklaki dorastały , a ich życie zmieniło się. Każdy odkrył swe moce ,które drzemią w nich i nadali sobie imiona. Pisklak z ognistego jaja stał się pięknym i silnym orłem , odkrył żywioł ognia , założył swe królestwo i nazwał się FIRON . Orlica z niebieskiego jaja odkryła żywioł wody, założyła królestwo i nazwała się AKŁENĄ .Orzeł z lustrzanego jaja odkrył żywioł powietrza , założył królestwo i nazwał się LARENEM.Orlica z jaja w paprocie również założyła królestwo , odkryła żywioł ziemi i nazwała się DEMERĄ.
Królestwo Firona leżało na północy , obok niego znajdowało się królestwo wody , obok ziemi,a obok królestwa ziemi królestwo powietrza. na styku tych królestw powstała cudna kraina o nazwie CELWA
).W niej to panowała równowaga żywiołów.Orły i orlice lubiły tam przebywać. Ciąg dalszy nastąpi .... Proszę o ocenę.Chcę znać waszą szczerą opinie.

Ostatnio edytowany przez Kometa (2012-01-21 19:56:22)

Offline

 

#2 2012-01-06 18:47:29

Loretta Pola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: Gwiazda Żywiołów

Rozumiem, że jest to fragment mitu opisujący powstanie jakiegoś świata Gwiezdna orlica składająca, cztery jaja na szczycie góry, każde inne.. nie mój klimat, ja bym pewnie wmontowałabym w to wszystko nicość, chaos i jeszcze jakieś inne, bliżej nieokreślone materie, ale doceniam inwencje. 

Wiem, że to co napisałam nie jest zbyt konstruktywne, ale trudno cokolwiek mi powiedzieć, po tak krótkim fragmencie.

Ostatnio edytowany przez Loretta Pola (2012-01-06 18:50:42)

Offline

 

#3 2012-01-07 19:17:24

Kometa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: Gwiazda Żywiołów

To tylko krótki fragmęt z połowy 80-kartkowego zeszytu , ale dzięki za koma:)

Offline

 

#4 2012-01-21 19:25:31

Madzia.M.

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-21
Posty: 1
Punktów :   

Re: Gwiazda Żywiołów

według mnie to było fajne czekam na ciąg dalszy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plZwierzchnik.pl busy Passau najtansze-zaproszenia-slubne.eu